- FREE SHIPPING WORLDWIDE -

Anmälda till SM i Muay Thai 2018

by Sara Abouzeedan January 23, 2018

Anmälda till SM i Muay Thai 2018

Det är drygt en månad kvar till Svenska mästerskapen i Muay Thai, som detta år kommer att äga rum i Skåne 23-25 februari. Den 15 januari stängdes anmälningarna, och nu har anmälningslistan publicerats av Svenska Muay Thai förbundet. Totalt är det 90 anmälda fighters i följande klasser:

Damer

-45kg  Annemai Palacios, El Condor Muay Thai IF Camilla Danielsson, Odenplan Fightgym Idrottsförening Moa Persson, BK Slagskeppet Muay Thai   -48kg  Sofia Holmer, Odenplan Fightgym Idrottsförening Sandra Godvik, Djurgårdens IF Kampsportsförening   -51kg  Therese Gunnarsson, Öresund Muay Thai Camp IF Jessica Pettersson, Odenplan Fightgym Idrottsförening Tove Brodin, Fighter Muay Thai Förening Josefin Knutsson, Allstars Kampsportsförening   -54kg  Sofia Olofsson, Odenplan Fightgym Idrottsförening Anna Höglund, BK Slagskeppet Muay Thai   -57kg  Evelina Wikner, Fighter Muay Thai Förening Livia Malmborg Nygaard, Malmö Muay thai IF Emmy Wallin, Frontier Muay Thai IF Emma Thyni, Öresund Muay Thai Camp IF Patricia Axling, Odenplan Fightgym Idrottsförening Linnéa Sundberg, BK Slagskeppet Muay Thai   -60kg  Linda Östergren, Aneby Muay Thai klubb Ewin Ates, Öresund Muay Thai Camp IF Zina Djelassi, Masters Gym Kick & Thaiboxning IF Stephanie Odqvist, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF Sara Bengtsson, Halmstad Muay Thai IF Isa Tidblad Keskikangas, TIP Muay Thai IF   -63,5kg  Mette Andersson, Varbergs Thaiboxningsklubb Erica Björnestrand, Öresund Muay Thai Camp IF   -67kg  Sofia Junttila, Fight Club Borlänge Martina Jahnke, Real Fighter Sällskap Mikaela Persson, Göteborgs Muay Thai IF Sara Matsson, 5-Star Muay Thai IF   -71kg Lina Bergly, Arvika Boxing Camp IF Pernilla Palm, Real Fighter Sällskap Emma Stonegård Abrahamsson, TIP Muay Thai IF Angela Mamic, Öresund Muay Thai Camp IF   -75kg  Elina Nilsson, Fighter Muay Thai Förening

Herrar

-57kg  Dennis Navarro, Odenplan fightgym if Johan Nörgaard, South Side Muay Thai IF Jonathan Åman, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening   -60kg  Alireza Mehrvash, BK Slagskeppet Muay Thai Hamza Bougmza, Allstars Kampsportsförening Isak Pauli, Odenplan fightgym if Sharif Rahimi, Klubb Stockholm Muay Thai Filiph Waldt, Göteborg Muay Thai IF   -63,5kg Nasim Kazem, Göteborg Muay Thai IF Max Elo, Allstars Kampsportsförening Filip Sakic, Golden Leaf kickboxningsklubb Freddy Gonzalez Castro, IF Vasa Pretorian Mathias Jonsson, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening Peter Rispling, South Side Muay Thai IF Michael Carrby, Malmö Muaythai IF Markus Lyck, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF Idriss Chab, Öresund Muay Thai Camp IF   -67kg  Alexander Welin, Fighter Muay Thai Förening Eric Engström, BK Slagskeppet Muay Thai Fredrik Oskarsson, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF Josef Huss, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening Kenny Hong, Anderstorps Kickboxningsklubb Leo Eshagi, Göteborgs Muay Thai IF Marcus Kenstam, Odenplan fightgym if Mathias Carlson, IF Ironman Fighting Academy i Norrköping Nils Olsson, Arvika Boxing Camp IF Raafat Al-Maliki, Malmö Muay thai IF Thomas Bodfält, IF Vasa Pretorian   -71kg  Adel Ekvall Halila, Halmstad Muay Thai IF Jonathan Larsson, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening Kevin Mickelsson, 5-Star Muay Thai IF Michel Väisänen, El Condor Muay Thai IF Robbie Daniel, Malmö Muay thai IF Shwana Kadirzada, IF Ironman Fighting Academy i Norrköping Oliver Axelsson, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF Abdallah Habib, Allstars Kampsportsförening Sanny Dahlbeck, Odenplan Fightgym Idrottsförening   -75kg  Gabriel Celsi, Allstars Kampsportsförening Adam Johansson, Varbergs Thaiboxningsklubb Douglas Wallstenius, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening Kalle Westerberg Ågren, Kampsportsföreningen Växjö Titans Ludvig Forsberg, Malmö Muay thai IF Marcus Sundin Liljedorff, Halmstad Muay Thai IF Otman Boujrad, Fighter Muay Thai Förening Farhad Shahzada, Chae Taekwondo klubb Hässleholm   -81kg  Constantino Nangas, Allstars Kampsportsförening Jian Amiri, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening Joakim Hägg, Göteborgs Muay Thai IF Johan Andersson, Öresund Muay Thai Camp IF Kim Dahlgren, Halmstad Muay Thai IF Mattias Larsson, Föreningen Fightgym Borås Max Andersson, Real Fighter Sällskap Mohammed Abdallah, Malmö Muay thai IF Wictor Lindroth, Anderstorps Kickboxningsklubb   -86kg  Andreas Gardasevic, Halmstad Muay Thai IF Isak Tens, Allstars Kampsportsförening   -91kg  Wasim Elkassem, Helsingborg Muay Thai IF Jimmy Jannesson, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF   Foto: Denis /Skurkstudio Källa: Svenska Muay Thai förbundet



Sara Abouzeedan
Sara Abouzeedan

Author



Leave a comment

Comments will be approved before showing up.


Also in Askari Magazine

Bulldog Media Fight Night 2.0: Bildkavalkad
Bulldog Media Fight Night 2.0: Bildkavalkad

by Sara Abouzeedan April 29, 2019

Bildgalleri från Bulldog Media Fight Night 2.0

Read More

Gladiatorspelen 11: Resultat och livestream
Gladiatorspelen 11: Resultat och livestream

by Sara Abouzeedan April 27, 2019

Gladiatorspelen 11: Liveuppdatering av resultat samt streaminglänk

Read More

[VIDEO] Martin Akhtar vs. Filiph Waldt på Bulldog Media Fight Night 2.0
[VIDEO] Martin Akhtar vs. Filiph Waldt på Bulldog Media Fight Night 2.0

by Youssef Issa April 26, 2019

Read More