Lottning SM i thaiboxning 2019

by Courtney Support March 01, 2019

Lottning SM i thaiboxning 2019

Svenska mästerskapen i thaiboxning är igång! Nedan ser du lottningen för alla viktklasser. 

HERRAR

-57kg

Fredag:

Jonathan Hammar vs. Javad Vahid Rezah

Lördag: 

Giang Hoang vs. Nicholas Bryant

Jonathan Zeray vs. TBA (vinnare match 1)


-60kg

Fredag: 

Ali Mehrvash vs. Liam Komijani

Sam Ghoroghi vs. Kim Falk

Lördag: 

Sheriff Rahimi vs. TBA  (vinnare match 1)

Anusorn Sittirak vs. TBA (vinnare match 2)

 

-63,5kg
Fredag:

Alexander Johannesson vs. Robert Nordkvist

Lördag: 

Melvin Lindström vs. TBA (vinnare match 1)

Nasim Kazem vs. Mathias Jonsson

-67kg

Fredag (åttodelsfinal)

Fredrik Oskarsson vs. Eric Engström

Robin Sundlöf vs. Marcus Kenstam

Freddy Gonzalez Castro vs. Michel Väisinän

Fredag: (kvartsfinal)

Joakim Anrep – Nordin vs. TBA  (vinnare match 1)

Kenny Hong vs. TBA (vinnare match 2)

Samuel Persson vs. TBA (vinnare match 3)

Jovan Gardasevic vs. Mathias Carlsson

 

-71kg

Lördag:

Robbie Daniel vs. Shwana Kadirzada

Jonathan Larsson vs. Alexander Bertilsson

-75kg

Fredag: 

Adam Johansson vs. Ludvig Forsberg

Ludvig Friberg vs. Otabek Ergashev,

Wictor Lindroth vs. Otman Boujerad

Lördag: 

Vinnare match 1 vs. Vinnare match 2

Vinnare match 3 vs. Anton Sjöqvist

-81kg

Fredag: 

Cristopher Bajo vs. Joakim Hägg

Lördag:

Saman Ahanin vs. TBA (vinnare match 1)

Sebastian Johansson vs. Marcus Sundin Liljedorff

-86kg

Söndag: 
Martin Eriksson vs. Kim Dahlgren

-91kg

Lördag:

Hannes Ezelius vs. Arvid Jacobsson

Jimmy Jannesson vs. Ludvig Breideborn

DAMER

-45kg
Söndag:

Camilla Danielsson vs. Moa Persson

-48kg
Lördag:

Jessica Pettersson vs. Freja Kågstöm

Söndag: 
Lisa Mattsson vs. Vinnare match 1

-51kg

Fredag: 

Therese Gunnarsson vs. Tove Brodin

Lördag:

Jessica Jerrås vs. TBA (Vinnare match 1)

Sofia Holmer vs. Uma Galli

-57kg
Lördag:

Linnea Sundberg vs. Livia Malmborg Nygaard 

Söndag: 

Patricia Axling vs. TBA (Vinnare match 1)

-60kg

Fredag: 

Sara Bengtsson vs Johanna Andersson

Alexandra Andersröd vs. Ewin Ates

Lördag: 

Antonia Drevenlid vs. TBA (vinnare match 1)

Stephanie Berglund Odqvist vs. TBA (vinnare match 2)

-63,5kg

Fredag: 

Sara Matsson vs. Rebecka Rudén,

Lördag: 

Linda Östergren vs. TBA (vinnare match 1)

Johanna Gustafsson vs. Isra Al Shairawi

-67kg

Fredag: 

Emma Stonegård vs. Nicole Ström

Mette Andersson vs. Erica Björnestrand

Lördag: 
Viktoria Lauenstein vs. TBA (vinnare match 1)

Sara Herold vs. TBA (vinnare match 2)

-71kg
Söndag:

Sofia Junttila vs. Angela Mamic

 

Dagens matchlista hittar du här.

För liveuppdatering klicka här

Foto Benjamin Bayard 




Courtney Support
Courtney Support

Author



Leave a comment

Comments will be approved before showing up.


Also in Askari Magazine

Nicholas Bryant - Stuck in the mud
Nicholas Bryant - Stuck in the mud

by Youssef Issa December 26, 2019

Read More

[VIDEO] Sandra Godvik vinner i sin debut på ONE FC
[VIDEO] Sandra Godvik vinner i sin debut på ONE FC

by Youssef Issa October 08, 2019

Read More

Sandra Godvik första svenskan att tävla på ONE FC
Sandra Godvik första svenskan att tävla på ONE FC

by Youssef Issa September 21, 2019

Read More