FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OVER 60 USD

SM i thaiboxning 2019: Matchlista semifinaler (lördag)

by Courtney Support March 02, 2019

SM i thaiboxning 2019: Matchlista semifinaler (lördag)

Invägningen inför dagens SM-semifinaler har just startat här på Valhalla Sporthall, vilket betyder att det endast är några timmar kvar till matchstart. Klockan 12 sparkar vi igång semifinaldagen i thaiboxnings-SM som arrangeras här i Göteborg. 

Idag väntar 26 matcher i följande matchordning: 

1. D -48 kg: Jessica Pettersson vs. Freja Kågström

2. D -51 kg: Therese Gunnarsson vs. Jessica Jerrås

3. D -51 kg: Sofia Holmer vs. Uma Galli

4. H -57 kg: Jonathan Hammar vs. Jonathan Zeray

5. H -57kg: Gian Hoang vs. Nicholas Bryant

6. D -57 kg: Linnéa Sundberg vs. Livia Malmborg Nygaard

7. H -60 kg: Liam Komijani vs. Sheriff Rahimi

8. H -60 kg: Kim Falk vs. Anusorn Sittirak

9. D -60 kg: Sara Bengtsson vs. Antonia Drevenlind

10. D -60 kg: Ewin Ates vs. Stephanie Berglund

11. H -63,5 kg: Robert Nordkvist vs. Melvin Lindström

12. H -63,5 kg: Nasim Kazem vs. Mathias Jonsson

13. D -63,5 kg: Sara Matsson vs. Linda Östergren

14. D -63,5 kg: Johanna Gustafsson vs. Isra Alshairawi

15: H -67 kg: Joakim Anrep-Nordin vs. Kenny Hong

16. H -67 kg: Freddy Gonzalez Castro vs. Mathias Carlsson

17: D -67 kg: Emma Stonegård vs. Viktoria Lauenstein

18. D -67 kg: Erica Björnestrand vs. Sara Herold 

19. H -71 kg: Robbie Daniel vs. Shwana Kadirzada

20. H -71 kg: Jonathan Larsson vs. Alexander Bertilsson

21: H -75 kg: Adam Johansson vs. Otabek Ergashev 

22. H -75 kg: Otman Boujrad vs. Anton Sjöqvist

23. H -81 kg: Christopher Bajo vs. Saman Ahanin

24. H -81 kg: Sebastian Johansson vs. Marcus Sundin Liljedorff

25. H -91 kg: Hannes Ezelius vs. Arvid Jakobsson

26. H -91 kg: Jimmy Andersson vs. Ludvig Breideborn 


Du kan se SM i sin helhet på www.solidsports.com eller följa liveresultaten här

Foto: Anna Rein




Courtney Support
Courtney Support

Author



Leave a comment

Comments will be approved before showing up.